Top
Najlepsze w tym tygodniu

Jak to zwykle w życiu bywa, w momencie, gdy na głos wyrażamy swój entuzjazm jakimś zjawiskiem, wydarzeniem, od razu los postanawia nam to coś odebrać. I tak jak tydzień temu zachwycałam się nadejściem wiosny, tak w tym tygodniu poranki spędzałam na skrobaniu szyb, a założone w poniedziałek trampki odwdzięczyły mi się stanem przedchorobowym (sytuacja na szczęście została opanowana!). Postanowiłam się jednak nie poddawać i dalej nastawiam się na wiosnę i czuję, jak jej ożywcza energia przepełnia również moje życie. Kocham wiosnę, to absolutnie najwspanialsza z pór roku i zawsze jest dla mnie źródłem takiej motywacji, że żaden coach nie może się z nią równać. Już zacieram rączki na realizację wszystkich moich tegorocznych pomysłów na spożytkowanie tego dopływu mocy!

Tymczasem zostawiam Was z cotygodniowym przeglądem inspiracji i nowinek z sieci i offline’u. Standardowo liczę na to, że podzielicie się w komentarzach swoimi odkryciami 🙂 Miłego wieczoru!

Najlepsze w tym tygodniu

[row][column width=”6″]

Wiosenna kolekcja IKEA 2017

Spódnica z motywem tropikalnym Stradivarius

Spódnica z wysokim stanem z klamrą Stradivarius

Najlepsze w tym tygodniu

Najlepsze w tym tygodniu

[/column][column width=”6″]

1. Zaczynamy od wspaniałych wieści – w kwietniu w IKEI możemy spodziewać się wielu świetnych nowości, w tym genialna kolekcja mebli i akcesoriów biurowych. To szczególnie dobra wiadomość dla mnie, skoro jest w trakcie redekorowania naszego domowego biura. Biała tablica z możliwością przyczepiania na niej innych elementów na pewno znajdzie swoje miejsce u nas, ale to nie jedyny produkt, który wpadł mi w oko. Więcej zdjęć znajdziecie np. tutaj.

2. Kolor różowy będzie święcił swoje triumfy w nadchodzącym sezonie. Z jednej strony to dobra wiadomość, bo róż jest piękny i bardzo kobiecy, ale z drugiej strony to zła wiadomość, gdyż w mojej szafie nie ma go zbyt wiele, a jestem pod coraz większym jego urokiem… Jeśli jednak postanowię coś kupić, chcę, aby było to coś ponadczasowego, więc rozglądam się uważnie. Dzisiaj moją uwagę zwróciła ta koszula, którą ma na sobie Zuzanna z bloga Sanna’s Land of Illusion.

3. Spódnicę z motywem tropikalnym wypatrzyłam w Stradivariusie i od razu wiedziałam, że się pokochamy. Wysoki stan, lekki materiał – idealna na lato i 100% w moim stylu!

4. Drugie cudeńko z nowej kolekcji Stradivariusa (a weszłam do sklepu tylko na chwilę, przysięgam!). Wysoki stan, uniwersalny kolor i piękne wykończenie w talii, z ozdobną klamrą. Cud nie spódnica!

5. Lektura książki Art branding jest szalenie inspirująca i gorąco zachęcam do sięgnięcia po książkę wszystkich designerskich freaków. Dzisiaj pochłonęłam rozdział o znanych muzeach wielkich marek i tym sposobem dowiedziałam się m.in. o Autostadt, czyli gigantycznym obszarze ekspozycyjnym Volkswagena (patrz: zdjęcie główne tekstu). Muszę to zobaczyć na żywo! Innym muzeum, które chciałabym odwiedzić w najbliższym czasie, jest Vitra Design Museum. Szykuje się „mini” tournée… 🙂

6. Pozostając w temacie designu i Vitry, bardzo chcę przeczytać tę książkę.

7. Na blogu Gravity Home trafiłam na tekst o mieszkaniu projektantki wnętrz Amelii Widell, która jest jedną z redaktorek bloga Elle Decoration. Bardzo spodobał mi się projekt jej apartamentu, szczególnie różowa sofa (100% kobiety!), domowa galeria i biblioteczka powstałe z wykorzystaniem najzwyklejszych regałów Billy z IKEA (właśnie te meble planuję kupić do naszego domowego biura), a także sprytne wykorzystanie stylizowanych mebli z minionej epoki. Nie lubię stylu glamour, którego elementy można dostrzec w tym mieszkaniu, a mimo to doskonale odnalazłabym się w tych wnętrzach. Są bardzo kobiece, ale nie przesadnie. Widać, że mieszka tam artystka. Co Wy o nim sądzicie?

8. Pewnie już oglądaliście wpadkę podczas wywiadu w BBC, a jeśli nie – KONIECZNIE obejrzyjcie! Cuteness overload! <3

9. Barbican to niewątpliwie najbardziej intrygujący kompleks budowli w Londynie, jeśli nie w całej Europie. Trafiłam na Facebooku na artykuł o historii powstawania tego obiektu i polecam Wam go przeczytać (dużo archiwalnych zdjęć)[/column][/row]